Maszyny specjalne

Przyrządy spawalnicze
Przyrządy spawalnicze służą do zamocowania przedmiotu w czasie spawania i zapobiegają odkształceniu przedmiotu w wyniku wprowadzonego ciepła. Przyrządy spawalnicze stosowane w stanowiskach zrobotyzowanych muszą umożliwiać dostęp głowicy spawalniczej robota do miejsc spawanych. Mogą być wyposażone w dociski śrubowe ręczne lub pneumatyczne sterowane ręcznie lub automatycznie ze sterowania robota.

tool
Automaty proste
Przeznaczone są do wykonywania spoin obwodowych lub wzdłużnych. Automat do spoin obwodowych obraca przedmiotem w trakcie spawania przy nieruchomym pistolecie spawalniczym, zaś w automacie do spoin wzdłużnych przemieszcza się pistolet spawalniczy przy nieruchomym przedmiocie spawanym. Konstrukcja automatu pozwala na zamocowanie przedmiotu spawanego. Maksymalna długość spawanego przedmiotu 2500 mm a średnica do 800 mm. Praca automatu sterowana jest przez programowalny sterownik.

automaty
Automaty w kabinie
Urządzenie do spawania zainstalowane jest w kabinie, która czasie spawania jest szczelnie zamknięta. Dostęp dla wymiany spawanych przedmiotów odbywa się przez programowo otwierane i zamykane okno. Pyły i dymy spawalnicze, powstające w procesie spawania, są odciągane a następnie filtrowane do stopnia umożliwiającego wyprowadzenie oczyszczonego powietrza na stanowisko pracy. Praca urządzenia spawalniczego, kabiny i filtra czyszczącego powietrze jest sterowana przez programowalny sterownik.

kabina
Automaty przejezdne
Automaty przejezdne mają konstrukcję portalową na którym zainstalowane są pistolety spawalnicze. Prędkość przejazdu portalu jest regulowana. Całością pracy automatu steruje programowalny sterownik.
Zakres prac w Cloos-Polska:
Opracowanie dokumentacji technicznej automatu. Wykonanie konstrukcji metalowej przejezdnego portalu, montaż napędów i sterowania automatu, połączenie z techniką spawalniczą, wykonanie oprogramowania, próby ruchowe i technologiczne automatu, instalacja automatu u klienta i wdrożenie do produkcji.
automaty

 

Copyright © 2013 Cloos, wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja: