Andrzej Siennicki - pożegnanie

Andrzej Siennicki - pożegnanie - 65_1.jpg

17 listopda odszedł od nas Andrzej Siennicki, założyciel i Dyrektor firmy Cloos-Polska Sp. z o.o. Przez całe swoje życie zawodowe związany był z branżą spawalniczą. Edukację w tym kierunku rozpoczął od studiów w latach 1965-1971 na Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Budowy Maszyn, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera mechanika, o specjalności urządzenia i technologie spawalnictwa.

W latach 1971-1992 pracował w Fabryce Wagonów „Świdnica”, kolejno na stanowiskach: Technologa, Kierownika Sekcji i Głównego Spawalnika. Pracując ukończył w 1979 roku studia podyplomowe o specjalności budowa pojazdów szynowych na Politechnice Poznańskiej. Był też rzeczoznawcą SIMP.

W latach 80, jako Główny Spawalnik, był inicjatorem stworzenia w Fabryce Ośrodka Robotyzacji Spawania w ramach, którego podjęta została współpraca z firmą Cloos oraz zrealizowane zostały pierwsze w Polsce projekty robotyzacji spawania podwozi wagonów. Innym pionierskim jak na tamte czasy projektem zrealizowanym przez Ośrodek Spawania pod jego kierownictwem była dostawa zrobotyzowanego systemu do Instytutu Patona w Kijowie.

W 1991 powstała spółka Cloos Polska Sp. z o.o., której był właścicielem i Dyrektorem. Jako przedsiębiorca Andrzej Siennicki i jego firma zostali wielokrotnie nagradzani i wyróżniani Medalem Europejskim w dziedzinie usług i produktów, złotą i platynową statuetką Fair Play, nagrodą Europrodukt, oraz Dolnośląskim Kluczem Sukcesu. W roku 2003 był nominowany do tytułu Absolwent Roku Politechniki Częstochowskiej, a w roku 2014 został uhonorowany Medalem 65-lecia Politechniki Częstochowskiej. Za osiągnięcia w dziedzinie spawalnictwa Andrzej Siennicki został nagrodzony medalem im. inżyniera Stanisława Olszewskiego, przyznanym przez środowisko zawodowe polskich spawalników, a za działalność w stowarzyszeniu SIMP otrzymał złote odznaki NOT i SIMP oraz odznakę im. inż. Henryka Mierzejewskiego. Jako przedsiębiorca został wyróżniony przez BCC Złotą Statuetką Lidera Polskiego Biznesu 2016.

Prywatnie był kochającym mężem żony Małgorzaty, którą poznał w czasie studiów na Politechnice Częstochowskiej. Wychowali wspólnie trójkę dzieci: Marcina, Piotra i Karolinę. Był również szczęśliwym i dumnym dziadkiem trojga wnucząt: Michaliny, Szymona i Julii.
Jako człowieka i przedsiębiorcę wyróżniała go wyjątkowa wiedza, intuicja biznesowa i charyzma. Przebył długą drogę od prostego chłopca urodzonego w wiosce koło Rawy Mazowieckiej do szanowanego inżyniera, poważanego przedsiębiorcy i biznesmena.

Tak pisał o swoich doświadczeniach: „Z perspektywy lat prowadzenia działalność uważam, że wybrałem trudną ale właściwą drogę rozwoju. Przebyta droga, choć miejscami wyboista daje mi dużą satysfakcję, ponieważ udało mi się zrealizować większość zaplanowanych zamierzeń. Byłem optymistą ale dostrzegałem trudności, miałem również szczęście, trafiłem na właściwych ludzi.”

Dziś wiemy, że to my mieliśmy szczęście pracować z tak wyjątkowym człowiekiem.
Żegnaj „Szefie”, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i w naszych sercach.

Zarząd i Pracownicy Cloos Polska Sp. z o.o.