Mobilne odciagi spawalnicze Kemper

Wszędzie tam, gdzie występuje punktowa emisja zanieczyszczeń i jest możliwe zastosowanie odciągu miejscowego, warto stosować mobilne urządzenia filtracyjne, gdyż pozwalają one na odciąganie i filtrację zanieczyszczeń bezpośrednio w pobliżu miejsca ich powstawania. Ogranicza to koszty związane z zapewnieniem dużego przepływu powietrza na usuwanie tych samych zanieczyszczeń z przestrzeni hali poprzez inne systemy wentylacyjne czy filtrowentylacyjne. Mobilność odciągu spawalniczego pozwala na elastyczność pracy w przypadku zmiennej lokalizacji stanowisk w obrębie pomieszczenia. Powietrze oczyszczone zostaje w hali co eliminuje również straty ciepła. Mobilne odciągi spawalnicze posiadają wbudowany układ oczyszczania oparty na systemie dysz. Nie wywołują dużego hałasu dzięki czemu praca z nimi jest komfortowa. 

Kliknij w zdjęcie, aby pobrać najnowszy katalog systemów filtrowentylacyjnych KEMPER:


Wróć do: filtrowentylacja
Zobacz także: filtry naścienne, centrale filtrowentylacyjne, ramiona odciągowe, stoły szlifierskie, przyłbice spawalnicze


Dostępne systemy w ofercie CLOOS-Polska: 

Odciągi spawalnicze

 

Działające miejscowo odciągi spawalnicze to oszczędność czasu i pieniędzy, przy bardzo wysokiej skuteczności oczyszczania powietrza. Filtracja pojedynczych stanowisk to likwidacja pyłów i gazów bezpośrednio w miejscu ich występowania. Dzięki temu wymiana energii na poziomie całej hali przemysłowej staje się zbędna. Co więcej, punktowe odciągi spawalnicze gwarantują powrót powietrza do obiegu, dzięki czemu dochodzi do zaoszczędzenia energii.

 

Mobilne odciągi spawalnicze przyczyniają się do lepszej efektywności pracy, dzięki możliwości ich wykorzystania w dowolnym miejscu na terenie hali. To jedno z najwygodniejszych rozwiązań w zakresie wentylacji i filtracji pomieszczeń. Przenośny odciąg spawalniczy od Cloos nie tylko łączy obie te funkcjonalności, ale też realizuje je wyjątkowo efektywnie, nie pochłaniając przy tym zbyt wiele energii ani nie generując znacznego hałasu.

 

Jak działają odciągi spawalnicze?

Oferujemy nowoczesne odciągi spawalnicze, które gwarantują sprawny przepływ powietrza i jego skuteczne oczyszczanie. W naszej ofercie znajdują się m.in. odciągi spawalnicze z filtrem. Jak działa takie urządzenie? Kluczową rolę odgrywa odciąg dymu i pyłów, który zachodzi w 3 etapach:

 

  • - zasysanie powietrza,
  • - oczyszczenie powietrza,
  • - wydychanie powietrza.

 

Warto podkreślić, że odciągi, określane również jako wyciągi spawalnicze, które oferujemy, to urządzenia o miejscowym działaniu, które uruchamia się przy stanowiskach pracy. Ich ramiona zasysają zanieczyszczenia, które przechodzą przez system filtracji. Następnie czyste powietrze wydostaje się z urządzenia dyszami.

 

Dlaczego warto zainstalować odciągi spawalnicze w swoim miejscu pracy?

Oferowane przez nas odciągi spawalnicze wyróżnia wiele zalet, w tym: 

  • - możliwość naprzemiennej obsługi wielu stanowisk,
  • - niższe koszty,
  • - oszczędność energii.

 

Dodatkowym atutem, który wyróżnia nasz mobilny odciąg spawalniczy, jest możliwość obsługi wielu stanowisk pracy. Transport urządzenia jest prosty i szybki, przez co po skończeniu pracy w jednej lokalizacji, sprzęt po chwili może już pracować gdzie indziej. Takie odciągi miejscowe to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Ich zakup i eksploatacja generują niższe koszty od użytkowania systemów obsługujących całą halę produkcyjną.

    
Mniejsza skala działania przenośnych odciągów spawalniczych to również mniejsze zużycie energii. Poza tym, jak już wspomnieliśmy, odciąg spawalniczy gwarantuje oszczędność energii dzięki temu, że oczyszczane powietrze pozostaje w pomieszczeniu. Wybierz nasze urządzenia mobilne, jeśli zależy Ci na zwiększeniu efektywności przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów i mniejszym zużyciu energii!
  
  

Rodzaje odciągów spawalniczych — który sprawdzi się najlepiej?

Zastanawiasz się, który przenośny odciąg spawalniczy wybrać? Decyzję należy uzależnić przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim zastanów się, jaka powinna być wydajność urządzenia. Po drugie, czy Twój odciąg spawalniczy z filtrem będzie obsługiwał jedno, czy więcej stanowisk?

 

Jeśli odciąg dymów spawalniczych będziesz wykonywać tylko w jednym miejscu, możesz zdecydować się na model o ograniczonej ruchomości. W przeciwnym wypadku wybierz nasz mobilny odciąg spawalniczy, który zapewni Ci pełen komfort pracy.