Sprężyny gazowe – hydrauliczne sprężyny Lesjöfors

Standardowa oferta sprężyn gazowych Lesjöfors zawiera 900 różnych produktów, które można łączyć z setkami końcówek i akcesoriów. Jeśli mimo to masz specjalne wymagania dotyczące wymiarów, sił lub innych właściwości skontaktuj się z nami.

Hydrauliczne sprężyny gazowe są najczęstszym rodzajem sprężyn gazowych, w których prędkość jest kontrolowana przez tłok i tłumiona na końcu skoku olejem.
Typowe obszary zastosowania to kontrolowane otwieranie i zamykanie włazów i okapów. Można je również dostosować do sterowania kompletnym wyposażeniem, takim jak otwory wentylacyjne, krzesła, łóżka, okna, narzędzia i maszyny.

Sprężyny gazowe ze stali nierdzewnej działają tak samo, jak ich zwykłe hydrauliczne odpowiedniki, ale stanowią alternatywę podczas pracy w trudnych warunkach, takich jak off-shore (morza, jeziora, rzeki) i inne zastosowania na zewnątrz. Inne wspólne zastosowania obejmują produkty opieki zdrowotnej, przemysł spożywczy i urządzenia medyczne.

Filmyzobacz więcej

Sprężyny gazowe — hydrauliczne

 

Nasza oferta to ponad 900 sprężyn gazowych Lesjöfors. Realizujemy również zamówienia prywatne. Stawiamy na niezawodność, dlatego sprężyny pneumatyczne dostępne w naszej ofercie pochodzą od najlepszych, sprawdzonych firm. Hydrauliczne sprężyny pneumatyczne to najpowszechniej stosowane modele gazowe. Ich przewaga polega na tłumieniu prędkości olejem, co gwarantuje brak gwałtowności w pracy siłowników. 

 

Sprężyny gazowe — charakterystyka

 

Jest to element o bardzo prostej konstrukcji. W obudowie znajduje się tłoczysko, odpowiedzialne za sprężanie gazu wypełniającego wnętrze produktu. Jednak nasze sprężyny pneumatyczne to nie tylko proste siłowniki gazowe, lecz również modele hydrauliczne. Co to oznacza w praktyce? Na końcu sprężyny znajduje się olej, którego zadaniem jest stłumienie prędkości. Gwarantuje to dużą płynność działania sprężyny.

 

Co to jest sprężyna gazowa hydrauliczna? W gruncie rzeczy jest to po prostu siłownik gazowy, który wytwarza siłę pneumatyczną, o bardzo wielu zastosowaniach. Warto podkreślić, że dostępne są różnorodne sprężyny gazowe. W naszej ofercie znajdziesz wiele takich urządzeń. Ciekawą opcją jest na przykład siłownik teleskopowy gazowy, o wyjątkowo długim skoku roboczym. W naszej ofercie są też sprężyny gazowe nierdzewne, które doskonale sprawdzą się w pracy w trudnych warunkach.

 

Zastosowanie sprężyn gazowych w przemyśle

 

Wykorzystuje się je przy tworzeniu mechanizmów otwierania, na przykład drzwi lub okien. Umożliwiają również regulację wysokości foteli, występują także w otworach wentylacyjnych. Jakie inne zastosowania siłowniki gazowe znajdują w przemyśle? Najczęściej jako części konstrukcyjne maszyn i narzędzi. Dzięki nim praca sprzętu wyspecjalizowanego jest efektywna i płynna, a jednocześnie nie wymaga od operatora dużego wysiłku.

 

Zalety stosowania sprężyn gazowych

 

Wyjaśniliśmy, co to jest sprężyna gazowa. Pozostaje jeszcze kwestia tego, dlaczego sprężyny gazowe to dobry wybór? Nasz asortyment stanowią sprężyny pneumatyczne — hydrauliczne, od jednego z najlepszych producentów — Lesjöfors. Mowa tutaj o sprężynach gazowych o świetnych właściwościach technicznych! Znacznie zmniejsza to ryzyko wystąpienia awarii czy podatności na uszkodzenia mechaniczne.

 

Analizując przedstawione poniżej zalety sprężyn gazowych, warto mieć na uwadze, że siłowniki gazowe od Lesjöfors zwykle dominują nad konkurencją pod względem wartości większości parametrów.

 

Najważniejsze korzyści, jakie gwarantują sprężyny pneumatyczne, to:

 

  • oszczędność przestrzeni, dzięki małym wymiarom siłowników gazowych,
  • możliwość wytworzenia dużego skoku roboczego urządzenia,
  • równomierny wzrost siły,
  • bardzo duża żywotność.

 

Jak widzisz, sprężyny gazowe wyróżniają się szeregiem zalet. Jeśli chcesz kupić najwyższej jakości sprężyny pneumatyczne, skorzystaj z naszej oferty. Nie wiesz, czy wybrać siłownik teleskopowy gazowy, czy niewielką sprężynę? Skontaktuj się z nami! Chętnie podzielimy się z Tobą fachową wiedzą, dzięki czemu kupisz dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujesz!