Spawanie MIG/MAG – Migomaty i spawarki Qineo

Migomaty, spawarki Qineo 

QINEO to nowa generacja spawalniczych źródeł prądu do zastosowań ręcznych i automatycznych. Spawarki MIG/MAG (migomaty) to innowacyjne jak i nowoczesne rozwiązania dla dzisiejszego spawalnictwa. Dostosowane są do spawania różnych materiałów w osłonie gazu. Dużym plusem spawarki migomat jest jej moc. Wysoka wydajność urządzenia jest niezmienna bez względu na pozycję spawania elementów. QINEO®, to linia, która została zaprojektowana specjalnie do prac spawalniczych w przemyśle. Urządzenia spełniają wszystkie wymagania ręcznego i zautomatyzowanego procesu spawania. Modułowa budowa QINEO® umożliwia tworzenie indywidualnych rozwiązań, które można optymalnie dopasować do konkretnych warunków i założonych wymagań produkcyjnych. Dzięki dużej dostępności, krótkim czasom dostaw i najwyższej jakości QINEO® zapewnia Państwu znaczne korzyści ekonomiczne. Dobra cena oraz niezaprzeczalna jakość urządzeń to powód, dla którego warto jest zainwestować w niezawodne spawarki MIG/MAG. Zapoznaj się z poniższą ofertą i postaw na migomaty od Cloos Polska. 


Wróć do: spawalnictwo
Zobacz także: procesy spawalnicze, spawarki TIG, spawarki orbitralne, spawarki laserowe.

Spawanie MIG/MAG — Migomaty, Spawarki

 

Seria urządzeń QINEO to efekt wieloletniej pracy i udoskonalania sprzętu spawalniczego. Przedstawiamy najbardziej efektywne spawarki mig mag, znajdujące zastosowanie we wszystkich branżach. Migomaty wykonują spawanie w osłonie gazowej, co zapewnia doskonałą stabilność łuku elektrycznego i brak wrażliwości na działanie czynników zewnętrznych. Dobór parametrów spawania metodą mig mag sprawia, że takie urządzenia jak QINEO można każdorazowo dostosowywać do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i wyboru spawarek mig mag od Cloos Polska — wiodącej firmy produkującej sprzęt spawalniczy.

 

Spawanie MIG/MAG — na czym polega?

 

Migomaty spawalnicze należą do najczęściej wykorzystywanych urządzeń do spawania. Jednak na czym tak właściwie polega spawanie mig mag? Jak działają migomaty?

 

Procedura jest zależna od rodzaju wykorzystywanego urządzenia, a także od obrabianego materiału. Chodzi o dobór parametrów spawania metodą mig mag. Nieco inne będą w przypadku materiałów nisko-, a inne wysokostopowych. Niemniej jednak podstawy spawania mig mag, zawsze są takie same.

 

Nowoczesne spawarki mig mag posiadają kilka nieodłącznych elementów, którymi są:

 

  • wysuwany drut,
  • podajnik prądu,
  • dysza gazowa.

     

Oczywiście oferowane przez nas nowoczesne migomaty spawalnicze to zdecydowanie bardziej złożone urządzenia. Niemniej jednak wymienione elementy są kluczowe dla wykonania spawania tą metodą.

 

Podstawą spawania jest powolne wysuwanie drutu. Jednocześnie podajnik prądu doprowadza energię, która powoduje wytworzenie się łuku elektrycznego i spalanie drutu. W tym samym czasie dysza podaje gaz. Pełni on funkcję otuliny dla drutu, łuku elektrycznego i jeziorka spawalniczego, które powstaje z połączenia roztopionego drutu i obrabianego materiału.

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że spawanie mig mag może przyjmować jedną z dwóch głównych form. Czym różni się spawanie mig od mag? Chodzi o rodzaj aplikowanego gazu. W metodzie mig wykorzystuje się gazy obojętne, pośród których najczęściej stosuje się argon. Druga z metod to ta sama procedura, jednak z tą różnicą, że otulinę tworzy gaz aktywny, na przykład dwutlenek węgla.

 

Gdzie spawanie MIG/MAG znajduje zastosowanie?

 

Jak już wspomnieliśmy, na rynku dostępne są różne metody spawania. Dlaczego migomaty spawalnicze stały się tak popularne? Głównym powodem jest otulina gazowa, która chroni łuk elektryczny. Tym, co odróżnia spawanie mig mag od innych metod, jest właśnie gaz, stanowiący barierę od środowiska zewnętrznego.

 

Dzięki temu spawanie metodą mig i mag doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki otoczenia. To najczęstszy wybór w przypadku obróbki materiałów w terenie, na przykład na budowie. Jednak migomaty stosuje się również w stabilnych warunkach. Znajdują one zastosowanie w wielu fabrykach przemysłowych, w różnych branżach, w tym między innymi w sektorze usług motoryzacyjnych.

 

Zalety stosowania metody spawalniczej MIG/MAG

 

Wyjaśniliśmy podstawy spawania mig mag oraz jego najczęstsze zastosowanie. Warto jednak przyjrzeć się również najważniejszym zaletom spawania mig mag. Niewątpliwie należą do nich:

 

  • stabilność łuku elektrycznego,
  • brak wrażliwości na działanie czynników zewnętrznych,
  • wysoka jakość spoiny,
  • szybkość spawania.

 

Spawanie mig mag to sposób na otrzymanie wysokiej jakości spoiny, w każdych warunkach. Co więcej, proces zachodzi bardzo szybko. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na nasze spawarki mig mag, czyli jedne z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stałemu doskonaleniu maszyn możemy zaoferować migomaty spełniające najwyższe standardy.

 

Warto podkreślić, że dla efektywności pracy kluczowe znaczenie ma prawidłowy dobór parametrów spawania metodą mig/mag. Prędkość wysuwania drutu, napięcie, natężenie czy tempo emisji gazu to tylko niektóre z nich. Jeśli Masz wątpliwości, jak prawidłowo ustawić migomat? Skontaktuj się z nami! Również w tym obszarze chętnie Ci pomożemy!