Strefa Eksperta

Dedykowane cele spawalnicze do spawania cobotem
Duże przedsiębiorstwa produkcyjne, oparte na procesach spawalniczych muszą zwracać uwagę na szereg kwestii związanych z bezpieczeństwem produkcji, optymalizacją procesów i stałą kontrolą warunków spawania. Gdy do tego dochodzi spawanie na dużych, otwartych przestrzeniach w sąsiedztwie traktów komunikacyjnych warto postawić na cele spawalnicze, w których w bezpiecznych i optymalnych warunkach spawać będzie na przykład cobot spawalniczy. Na jakie korzyści można liczyć przy inwestycji w cele spawalnicze, czyli specjalnie zabezpieczone pomieszczenia w których odbywa się spawanie?

5 mitów o zrobotyzowanych systemach spawalniczych
W dzisiejszym dynamicznym świecie, zrobotyzowane systemy spawalnicze stanowią rewolucję w przemyśle, przynosząc zaawansowane technologie i nowe możliwości. Jednak wraz z pojawieniem się coraz większej liczby informacji na temat tych systemów, pojawiają się także nieprawdziwe twierdzenia, które często przekształcają się w mitologiczne legendy. Nieprawdziwe tezy, nie tylko wprowadzają dezinformację wśród potencjalnych użytkowników, ale również mogą zniechęcać przedsiębiorstwa do wykorzystania tych innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach. Poznajmy je!

Spawania punktowe — jak i czym spawać tą metodą?
Rozwój technologii spawalniczych gwarantuje coraz lepsze efekty spawania. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia do spawania punktowego MIG i TIG, zapewniające dużą prędkość przeprowadzenia zabiegu oraz wysoką jakość spoin. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega spawanie punktowe oraz jak i kiedy je przeprowadzać.

Podstawy projektowania konstrukcji zoptymalizowanych pod kątem spawania zrobotyzowanego. Czyli przepis na udane spawanie.
W jaki sposób efektywnie projektować konstrukcje stalowe zoptymalizowane pod kątem spawania zrobotyzowanego? Jakich błędów unikać, a o jakich zasadach koniecznie pamiętać? W naszym "przepisie" przekrojowo przedstawiamy najważniejsze zasady w omawianym temacie.

Oznaczanie spoin na rysunku technicznym
Połączenia spawane to obecnie jedne z najczęściej stosowanych metod połączeń nierozłącznych. Swoją dużą popularność zawdzięczają przede wszystkim wysokiej uniwersalności oraz dużym możliwościom w kwestii doboru techniki spawania, materiału dodatkowego czy rodzaju umieszczonej spoiny.

Jaki gaz do migomatu? Jak dobrać właściwy rodzaj i na co zwracać uwagę?
Gazy osłonowe używane do spawania metodą MIG/MAG spełniają kluczowe zadanie w całym procesie. Osłona gazowa chroni gorący, stopiony metal, który ma utworzyć spoinę przed szkodliwym wpływem powietrza atmosferycznego oraz tworzy dogodne warunki do jarzenia się łuku elektrycznego.

Spawanie żeliwa – jak spawać żeliwo? Kluczowe informacje
Najogólniej żeliwo możemy scharakteryzować jako stop żelaza z węglem (od 2,11% aż do 6,67% zawartości węgla) oraz innymi dodatkami stopowymi z których najpopularniejszymi są: siarka, krzem, fosfor oraz mangan. Żeliwo ze względu na swoją bardzo dobrą wytrzymałość, wysoką odporność na ścierania, skuteczność w tłumieniu drgań, łatwość w odlewaniu złożonych kształtów oraz niewielki koszt wytworzenia jest powszechnie używane w szeroko pojętym przemyśle metalurgicznym.

Spawanie migomatem - techniki spawania MIG/MAG
Pośród wielu technik spawania metoda MIG/MAG należy do najbardziej rozpowszechnionych. Półautomat spawalniczy powszechnie zwany migomatem jest szczególnie polecany do zastosowań warsztatowych i przemysłowych. Technika ta wyróżnia się wydajnością, możliwością zautomatyzowania metody spawania, daje możliwość zespalania elementów o zróżnicowanych grubościach i spawania we wszystkich pozycjach.

Zastosowanie zrobotyzowanego systemu QIROX do realizacji specjalnych procesów spawalniczych
W artykule przedstawiono unikatową odmianę metody
spawania MAG puls ze zmienną polaryzacją łuku – proces
ColdWeld. Omówiono charakterystykę przebiegu tego procesu
oraz występujące w nim zjawiska cieplne. Wskazano
głównie obszary jego zastosowania, a także korzyści wynikające z wdrożenia tego procesu do produkcji.