Strefa Eksperta

Dedykowana cela spawalnicza dla cobota 2023-07-24

Dedykowane cele spawalnicze do spawania cobotem

Duże przedsiębiorstwa produkcyjne, oparte na procesach spawalniczych muszą zwracać uwagę na szereg kwestii związanych z bezpieczeństwem produkcji, optymalizacją procesów i stałą kontrolą warunków spawania. Gdy do tego dochodzi spawanie na dużych, otwartych przestrzeniach w sąsiedztwie traktów komunikacyjnych warto postawić na cele spawalnicze, w których w bezpiecznych i optymalnych warunkach spawać będzie na przykład cobot spawalniczy. Na jakie korzyści można liczyć przy inwestycji w cele spawalnicze, czyli specjalnie zabezpieczone pomieszczenia w których odbywa się spawanie?
Mity związane z robotyzacją w spawalnictwie 2023-06-19

5 mitów o zrobotyzowanych systemach spawalniczych

W dzisiejszym dynamicznym świecie, zrobotyzowane systemy spawalnicze stanowią rewolucję w przemyśle, przynosząc zaawansowane technologie i nowe możliwości. Jednak wraz z pojawieniem się coraz większej liczby informacji na temat tych systemów, pojawiają się także nieprawdziwe twierdzenia, które często przekształcają się w mitologiczne legendy. Nieprawdziwe tezy, nie tylko wprowadzają dezinformację wśród potencjalnych użytkowników, ale również mogą zniechęcać przedsiębiorstwa do wykorzystania tych innowacyjnych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach. Poznajmy je!
Spawania punktowe — jak i czym spawać tą metodą? 2022-07-12

Spawania punktowe — jak i czym spawać tą metodą?

Rozwój technologii spawalniczych gwarantuje coraz lepsze efekty spawania. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia do spawania punktowego MIG i TIG, zapewniające dużą prędkość przeprowadzenia zabiegu oraz wysoką jakość spoin. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega spawanie punktowe oraz jak i kiedy je przeprowadzać.
jak-projektowac-konstrukcje-stalowe-pod-katem-spawania-robotem 2022-06-23

Podstawy projektowania konstrukcji zoptymalizowanych pod kątem spawania zrobotyzowanego. Czyli przepis na udane spawanie.

W jaki sposób efektywnie projektować konstrukcje stalowe zoptymalizowane pod kątem spawania zrobotyzowanego? Jakich błędów unikać, a o jakich zasadach koniecznie pamiętać? W naszym "przepisie" przekrojowo przedstawiamy najważniejsze zasady w omawianym temacie.
oznaczenia spoiny spawalniczej 2022-06-07

Oznaczanie spoin na rysunku technicznym

Połączenia spawane to obecnie jedne z najczęściej stosowanych metod połączeń nierozłącznych. Swoją dużą popularność zawdzięczają przede wszystkim wysokiej uniwersalności oraz dużym możliwościom w kwestii doboru techniki spawania, materiału dodatkowego czy rodzaju umieszczonej spoiny.
Spawanie migomatem - jaki gaz wybrać? 2022-02-22

Jaki gaz do migomatu? Jak dobrać właściwy rodzaj i na co zwracać uwagę?

Gazy osłonowe używane do spawania metodą MIG/MAG spełniają kluczowe zadanie w całym procesie. Osłona gazowa chroni gorący, stopiony metal, który ma utworzyć spoinę przed szkodliwym wpływem powietrza atmosferycznego oraz tworzy dogodne warunki do jarzenia się łuku elektrycznego.
Spawanie żeliwa 2022-02-22

Spawanie żeliwa – jak spawać żeliwo? Kluczowe informacje

Najogólniej żeliwo możemy scharakteryzować jako stop żelaza z węglem (od 2,11% aż do 6,67% zawartości węgla) oraz innymi dodatkami stopowymi z których najpopularniejszymi są: siarka, krzem, fosfor oraz mangan. Żeliwo ze względu na swoją bardzo dobrą wytrzymałość, wysoką odporność na ścierania, skuteczność w tłumieniu drgań, łatwość w odlewaniu złożonych kształtów oraz niewielki koszt wytworzenia jest powszechnie używane w szeroko pojętym przemyśle metalurgicznym.
Spawanie MIG/MAG 2021-11-05

Spawanie migomatem - techniki spawania MIG/MAG

Pośród wielu technik spawania metoda MIG/MAG należy do najbardziej rozpowszechnionych. Półautomat spawalniczy powszechnie zwany migomatem jest szczególnie polecany do zastosowań warsztatowych i przemysłowych. Technika ta wyróżnia się wydajnością, możliwością zautomatyzowania metody spawania, daje możliwość zespalania elementów o zróżnicowanych grubościach i spawania we wszystkich pozycjach.
Rys. 1. Przebieg spawania ze zmienną polaryzacją łuku 2021-07-13

Zastosowanie zrobotyzowanego systemu QIROX do realizacji specjalnych procesów spawalniczych

W artykule przedstawiono unikatową odmianę metody spawania MAG puls ze zmienną polaryzacją łuku – proces ColdWeld. Omówiono charakterystykę przebiegu tego procesu oraz występujące w nim zjawiska cieplne. Wskazano głównie obszary jego zastosowania, a także korzyści wynikające z wdrożenia tego procesu do produkcji.

Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł