Sprężyny naciskowe – sprężyny przemysłowe

Przemysłowe sprężyny naciskowe do ogólnego zastosowania. Podział sprężyn na następujące podgrupy:
- sprężyny naciskowe,
- sprężyny faliste, 
- sprężyny stożkowe,
- sprężyny wibracyjne,
- zwoje sprężyn naciskowych.

Sprężyny naciskowe — przemysłowe

 

Sprężyny naciskowe stanowią nieodłączne wyposażenie przedmiotów codziennego użytku, ale też wielu maszyn przemysłowych. Nasza oferta to sprężyny stalowe naciskowe wszystkich najpopularniejszych typów. Jaka powinna być ich średnica? Czy to prawda, że długość drutu i liczba zwojów odgrywa kluczową rolę, jeśli mowa o jakości tych produktów?

 

W Cloos oferujemy Ci najwyższej jakości urządzenia tego typu. Znajdziesz u nas:

 

  • sprężyny naciskowe klasyczne,
  • sprężyny faliste,
  • sprężyny stożkowe,
  • sprężyny wibracyjne,
  • zwoje sprężyn naciskowych.

 

Sprężyny naciskowe — zastosowanie

 

Bez wątpienia należą one do najprostszych konstrukcyjnie elementów metalowych. Sprężyna naciskowa to zwój, uginający się pod naciskiem i rozprężający po jego ustaniu. Stosuje się je jako łączenia elementów maszyn w połączeniach sprężystych. Sprężyny naciskowe pełnią funkcje kompensacyjne oraz zapobiegają przeciążeniom, jednak przede wszystkim służą amortyzacji.

 

Oferujemy naciskowe sprężyny stalowe, między innymi ze względu na ich wytrzymałość, ale też wszechstronne zastosowanie. Określane również jako sprężyny dociskowe, są powszechne m.in. w meblarstwie oraz motoryzacji. Wypełniają siedziska w samochodach, wykorzystuje się je także przy produkcji sprzęgieł oraz innych części samochodowych.

 

Sprężyny naciskowe stanowią także nieodłączne elementy wielu maszyn przemysłowych, wykorzystywanych w produkcji. Konkretne zastosowanie w dużej mierze zależy od tego, o jakim typie sprężyn dociskowych mowa.

 

Zalety sprężyn naciskowych

 

Ich głównym atutem bez wątpienia jest prostota budowy. Wysokiej jakości sprężyny stalowe, które oferujemy w Cloos, są elementami niemal bezawaryjnymi. Co więcej, wyróżnia je wysoka wytrzymałość na obciążenia oraz atrakcyjna cena.

 

Za zaletę sprężyn naciskowych trzeba również uznać ich różnorodność. Formowanie na zimno umożliwia otrzymanie sprężyn dociskowych o niemal dowolnych kształtach. Przekonaj się sam, przeglądając naszą ofertę, w której znajdziesz wszelkie najpopularniejsze sprężyny stalowe.

 

Sprężyny naciskowe dla Twojej firmy — jakie wybrać?

 

Zastanawiasz się, jakie sprężyny naciskowe sprawdzą się w Twoim przedsiębiorstwie? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, musisz zastanowić się nad sposobem ich wykorzystania w firmie. Niezbędna jest także znajomość właściwości poszczególnych modeli sprężyn. Przykładowo sprężyny naciskowe faliste sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mierzymy się z ograniczoną ilością miejsca. Działają z tą samą siłą co klasyczne sprężyny naciskowe, przy wysokości mniejszej nawet o połowę. Podobne właściwości wykazują sprężyny stożkowe.

 

Kiedy wybierasz sprężyny dociskowe, weź również pod uwagę warunki, w jakich będą one pracować. Nasze sprężyny stalowe to elementy bardzo wytrzymałe, wykonane z najwyższej klasy materiałów. Jednak w przypadku dużej wilgotności i zmiennej temperatury niezbędne są modele o zwiększonej wytrzymałości. Potrzebna będzie sprężyna naciskowa nierdzewna, która może doskonale służyć przez wiele lat, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach.