Maszyny do znakowania – prasy znakujące

Spośród różnych istniejących metod znakowania metoda znakowania uderzeniowego jest jedną z najbardziej złożonych, ponieważ wymaga stałego i regularnego nacisku. Z tego powodu jakość maszyn do znakowania udarowego odgrywa fundamentalną rolę: niektóre z ich właściwości technicznych są niezbędne do uzyskania zadowalających wyników. Niezależnie od tego, czy chodzi o ręczne, czy pneumatyczne maszyny udarowe, najważniejszym aspektem jest w rzeczywistości jakość. Maszyny do znakowania udarowego oferowane przez Automator International są najlepsze na rynku: szeroka gama produktów, idealna do głębokiego, szybkiego i bezpiecznego znakowania udarowego.

Jeśli celem jest znakowanie tekstów, logo i cyfr nawet na kawałkach o różnych wysokościach, prasa do znakowania uderzeniowego Automator International jest właśnie dla Ciebie. Oprócz możliwości regulacji mocy w zależności od znakowanego materiału, niektóre z nich nadają się również do obróbki, np. doszczelniania, zagniatania i nitowania. Ponadto dostępność akcesoriów, takich jak liniowe i okrągłe uchwyty znaków, skrzynki bezpieczeństwa i głowice numerujące, stanowią wartość dodaną oferty Automator International. Zobacz nasze galerie przykładów znakowania przy użyciu pras znakujących.

Zobacz także: prasy ręczne, prasy pneumatyczne, znaczniki micro.

Maszyny do znakowania

Jeśli zależy Ci na wysokiej czytelności, trwałości i powtarzalności znakowania materiałów, profesjonalna maszyna do znakowania uderzeniowego będzie znakomitym wyborem. Dobrze dobrany model pozwoli Ci wypracować spore oszczędności i może przydać się również podczas realizacji innych zadań. Sprawdź, dlaczego warto postawić na urządzenia Automator International.

Rodzaje maszyn do znakowania

Urządzenia do znakowania Automator International bazują na znakowaniu mechanicznym. W takim przypadku pneumatyczna prasa wybija oznaczenie (np. logotyp, numer czy tekst) na powierzchni materiału. Dostępne są zarówno prasy ręczne, jak i pneumatyczne. 

Niezależnie od mechanizmu działania, który wybierzesz, charakteryzuje je wysoka jakość oznaczeń i ich czytelność. Głębokość oznakowania jest jednolita w całym naniesionym wzorze, a materiał nie ulega uszkodzeniu. Ponadto część urządzeń dostępnych na rynku daje możliwość obróbki materiałów, w tym m.in. nitowania, wgniatania czy wykonywania otworów.

Alternatywą dla pneumatycznych urządzeń do znakowania są maszyny do znakowania laserowego. Silnie skoncentrowany laser pozwala na m.in. grawerowanie wzorów na powierzchni. 

Zastosowanie maszyn do znakowania — jakie metody sprawdzą się na jakich materiałach?

Ręczne i pneumatyczne prasy do znakowania sprawdzą się przede wszystkim przy znakowaniu produktów metalowych, zarówno małych elementów, takich jak klucze i narzędzia, jak i większych, w tym arkuszy blachy czy aluminium. 

Zwróć uwagę, że prasy znakujące dają możliwość regulacji mocy, co pozwala na dostosowanie ich do charakterystyki konkretnego projektu oraz znakowanego materiału. Technologia wykorzystująca laser jest bardzo uniwersalna i może znaleźć zastosowanie w przypadku większości materiałów.

Zalety korzystania z maszyn do znakowania

Skorzystaj z naszych maszyn do znakowania na przykład wtedy, kiedy chcesz oznaczyć zamówienie czy serię produkcyjną. Sprawdzą się również w przypadku umieszczania na elementach innych istotnych informacji, które powinny cechować się trwałością przez cały okres użytkowania. Dotyczy to na przykład oznaczeń rozmiaru czy zaleceń dotyczących użytkowania produktów. 

Maszyny do znakowania pozwolą Ci również na osiągnięcie określonego efektu wizualnego. To znakomity sposób np. na umieszczenie na materiale logotypu marki czy informacji na jej temat albo dodanie estetycznego wzoru.

Nowoczesne maszyny do znakowania dają możliwość optymalizacji procesów i ich przyspieszenia. Sporym wsparciem mogą okazać się również dostępne w naszej ofercie dodatkowe akcesoria, takie jak liniowe i okrągłe uchwyty znaków, skrzynki bezpieczeństwa i głowice numerujące.