Oprogramowanie

Programowanie procesów spawalniczych

ROBO-PLAN to uniwersalny system offline programowania robotów QIROX®. Narzędzie posiada rozbudowaną funkcjonalność pomagającą użytkownikom na tworzenie i wdrażanie zautomatyzowanych procesów spawalniczych. Warunkiem optymalizacji produkcji jest maksymalne wykorzystanie dostępnego sprzętu i wyposażenia. ROBO-PLAN to narzędzie pozwalające na realizację tych zadań. Roboty przeznaczone do spawania oraz inne systemy wymagają specjalnych modyfikacji w celu wprowadzenia zmian związanych z pracą. Kontrola nad całym cyklem spawalniczym z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania. Utworzone programy zostają wprowadzone na komputerze, a następnie przeniesione do sterowników robotów. Programowanie systemów spawalniczych jest możliwe dzięki naszym skutecznym rozwiązaniom. Liczenie rzeczywistego czasu cyklu pracy oraz możliwość optymalizacji zadań robotów w celu ich skrócenia i nie tylko. Zapoznaj się z ofertą i postaw na oprogramowanie do procesów spawalniczych od Cloos Polska.


Wróć do
: robotyzacja procesów spawalniczych
Zobacz także: pozycjonery do robotów spawalniczych, pozycjonowanie detalu, stanowiska kompatkowe, cele spawalnicze, sensory do spoin, roboty spawalnicze Qirox.

Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł