Roboty spawalnicze – modułowe roboty do spawania

Roboty spawalnicze Qirox

Automatyzacja procesów spawania i cięcia za pomocą innowacyjnych rozwiązań? Nowe roboty spawalnicze Qirox to efekt pracy doświadczonych specjalistów w dziedzinie robotyzacji. Zwiększone parametry szybkości i dynamiki ruchu przy zachowaniu wysokiego stopnia dokładności i powtarzalności. Cloos jest jedną z wiodących firm zajmujących się projektowaniem i budową zrobotyzowanych i zautomatyzowanych aplikacji spawalniczych. Nasze rozwiązania oparte są najnowszą technologię i potwierdzają swoją skuteczność przy realizacji bardzo różnych i bardzo trudnych zadań spawalniczych. Nowa seria robotów QIROX® to efekt wieloletniego doświadczenia i wnikliwych prac badawczych, które zaowocowały stworzeniem specjalizowanego robota spawalniczego. Dzięki zastosowaniu modułowej budowy, ograniczeniu rozmiarów, wprowadzeniu 7 osi możemy dopasować konfigurację robota praktycznie do każdego zautomatyzowanego procesu spawalniczego. Niezawodne w działaniu roboty spawalnicze Qirox możesz nabyć za pośrednictwem naszej oferty. Wysoka jakość spawu gwarantowana.


Wróć do: robotyzacja procesów spawalniczych
Zobacz także: pozycjonery do robotów spawalniczych, pozycjonowanie detalu, stanowiska kompatkowe, cele spawalnicze, sensory do spoin, oprogramowanie procesów spawalniczych.

Robot spawalniczy QIROX QRC

Roboty QIROX® QRC

Roboty spawalnicze z serii QRC z klasycznym nadgarstkiem

Robot spawalniczy QIROX QRH

Roboty QIROX® QRH

Roboty spawalnicze z serii QRH nadgarstkiem z osią drążoną

Roboty spawalnicze — modułowe roboty Qirox


Lata pracy, zbierania doświadczenia i analizy potrzeb użytkowników doprowadziły nas do stworzenia robotów spawalniczych Qirox. To seria innowacyjnych, najwyższej jakości urządzeń, automatyzujących spawanie. Nasi specjaliści stworzyli roboty spawalnicze o niespotykanej dotychczas dynamice ruchu i szybkości pracy, gwarantujące maksymalną precyzję działania i powtarzalność. Oparte na nowych technologiach, korzystające z najnowszej technologii, maszyny zapewnią doskonałe efekty spawania. Przekonaj się, dlaczego roboty spawalnicze Qirox to sprzęt o szerokim zastosowaniu!


Pomimo doskonałych parametrów pracy, robot do spawania Qirox to urządzenie o niewielkich gabarytach. Wszystko za sprawą zastosowania modułowej budowy. Jako jeden z najlepszych producentów sprzętu do spawania zautomatyzowanego dbamy o najwyższą jakość każdego produktu. Stawiamy na przyjazny dla użytkownika interfejs sterowania oraz na implementację najnowocześniejszych dostępnych na rynku technologii.

Roboty spawalnicze dla efektywniejszej pracy
Czy wiesz, że nasze roboty spawalnicze potrafią spawać z prędkością ponad 50 mm/min? To nawet 8-krotnie szybciej niż w przypadku spawania ręcznego. Jest to również zdecydowanie lepszy wynik niż w przypadku automatów spawalniczych innych marek. Szybsza praca, to szybsze efekty, krótszy czas realizacji zleceń, brak opóźnień, a w konsekwencji wyższe zyski i rosnąca wydajność załogi.

Spawanie robotem Qirox marki Cloos to nie tylko niewiarygodne tempo, ale też oszałamiająca precyzja. Powtarzalność to cecha, która wyróżnia nasze roboty spawające. Oscyluje ona w granicach 0,1 mm, co jest różnicą niezauważalną dla ludzkiego oka. Każdy nasz robot spawalniczy doskonale sprawdzi się w zakładzie produkcyjnym, gdzie identyczność elementów jest niezwykle istotną cechą.

Weź pod uwagę, że roboty Qirox wymagają minimum uwagi operatora. Jego najważniejszym zadaniem jest programowanie robotów spawalniczych. Jeden pracownik może obsługiwać jednocześnie nawet kilka maszyn. Nie jest to możliwe w przypadku spawarek ręcznych, gdzie każda powinna być obsługiwana przez specjalistę, który całą swoją uwagę poświęca tylko temu urządzeniu. Nie sprzyja to optymalizacji procesów w firmie.

Zastosowanie robotów spawalniczych
Żyjemy w erze robotyzacji. Skutkuje to tym, że spawarka ręczna powoli odchodzi do lamusa, a zastępują ją właśnie takie urządzenia, jak Qirox. Wynika to z szeregu korzyści, jakie zapewnia spawanie zrobotyzowane. Taki automat spawalniczy znajduje zastosowanie w zasadzie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie trwałego połączenia elementów metalowych.

Korzystają z nich m.in.: firmy produkcyjne, warsztaty, firmy budowlane, firmy remontowe.

Jak działają roboty do spawania?

Takie spawanie to zdecydowanie prostsze zadanie niż obsługa urządzeń ręcznych. Pierwszym, podstawowym etapem jest programowanie robota spawalniczego. Operator decyduje o ustawieniach, biorąc pod uwagę specyfikę elementu poddawanego obróbce, a także dopasowując cele, jakie są do osiągnięcia w konkretnym zleceniu. Następnie uruchamia maszynę i pozwala jej pracować.

Robot spawalniczy działa dzięki dedykowanemu oprogramowaniu. Od jego funkcjonalności i intuicyjności zależy komfort pracy operatora urządzenia oraz łatwość wykorzystania jego pełnego potencjału. W Cloos dostarczamy autorskich, innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu zyskujesz niesamowitą łatwość programowania urządzeń, a więc i bezproblemową obsługę robotów do spawania.


Gdzie sprawdzą się roboty spawalnicze?

Zastanawiasz się, czy urządzenia, jak Qirox sprawdzą się w Twojej firmie? Wyjaśnijmy zatem, gdzie wskazane jest wdrożenie robotów do spawania. W tym celu powinniśmy przeprowadzić analizę specyfiki tego typu urządzeń i porównać je z tradycyjnymi spawarkami ręcznymi.


Spawanie zrobotyzowane przede wszystkim odbywa się nieporównywalnie szybciej, przy zachowaniu większej precyzji. Roboty spawalnicze pracują bez ograniczeń czasowych, nie ulegają zmęczeniu. Nawet najwytrwalszy spawacz nie jest w stanie pracować bez przerwy przez kilka godzin, natomiast spawanie zrobotyzowane może odbywać się nieustannie, 24 godziny na dobę.

Powinieneś również wziąć pod uwagę fakt, że spawanie robotem nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa dla operatora, o ile tylko przestrzegane są zasady BHP. W przypadku spawania ręcznego o wiele częściej dochodzi do wypadków, które w skrajnych sytuacjach mogą wykluczyć z pracy operatora na dłuższy czas.

Przekonałeś się, że robot spawalniczy to dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie? W takim razie zachęcamy do zapoznania się ze specyfiką naszych urządzeń z linii Qirox. Oferujemy Ci uniwersalne roboty, umożliwiające spawanie zrobotyzowane niemal wszystkich możliwych elementów.
Nasza oferta to automaty stworzone na podstawie najnowszych, sprawdzonych technologii. Doskonale sprawdzą się w zakładach produkcyjnych, warsztatach oraz na wszystkich placach budowy.

Wciąż nie wiesz, czy robot spawalniczy to rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, poznaj niepowtarzalne roboty spawalnicze Qirox i przekonaj się sam!


Roboty spawalnicze Qirox marki Cloos wdrożone są już w ponad 250 przedsiębiorstwach w Polsce - od branży automotive, poprzez konstrukcje stalowe, maszyny rolnicze, maszyby bydowalne aż po przemysł stoczniowy.

Skorzystaj z ulgi na robotyzację
Stanowiska zrobotyzowane, wyposażone w roboty spwalnicze QIROX spełniają definicję robotów przemysłowych i kwalifikują do skorzystania z ulgi na robotyzację, która umożliwia odliczenie 50% kosztów kwalifikowanych. Firma Cloos-Polska oferuje przyszłym Kontrahnetom możliwość skorzystania z bezpłatnej  konstultacji prawno-podatkowej, świadczonej przez wyspecjalizowaną kancelarię w celu omówienia skorzystania i rozliczenia niniejszej ulgi.