Robotyzacja spawania i procesów spawalniczych

Aplikacje spawalnicze


Cloos jest jedną z wiodących firm zajmujących się projektowaniem i budową zrobotyzowanych i zautomatyzowanych aplikacji spawalniczych. Nasze rozwiązania oparte są najnowszą technologią i potwierdzają swoją skuteczność przy realizacji bardzo różnych i bardzo trudnych zadań spawalniczych. Nowa seria robotów QIROX® to efekt wieloletniego doświadczenia i wnikliwych prac badawczych, które zaowocowały stworzeniem wyspecjalizowanego robota spawalniczego. Dzięki zastosowaniu modułowej budowy, ograniczeniu rozmiarów, wprowadzeniu 7 osi możemy dopasować konfigurację robota praktycznie do każdego zautomatyzowanego procesu spawalniczego. Robotyzacja spawalnictwa to kolejny krok ku przeniesieniu procesów spawania w teraźniejszość. W poniższej ofercie znajdą Państwo profesjonalny sprzęt w postaci robotów jak i aplikacji umożliwiających ich przemieszczanie. Filmy

Robotyzacja spawania — roboty i aplikacje spawalnicze

 

Jako wiodący producent robotów spawalniczych czujemy się zobowiązani do zapewnienia najwyższego standardu wdrażania robotyzacji. Dlatego też nasza oferta to nie tylko najwyższej klasy urządzenia, ale również aplikacje spawalnicze. Zajmujemy się robotyzacją spawania oraz dostawą zautomatyzowanych aplikacji dla wielu segmentów rynku!

 

Spawanie zrobotyzowane daje najlepsze rezultaty w połączeniu najwyższej klasy sprzętu z niezawodnym oprogramowaniem. Najwyższy standard realizacji czynności spawania gwarantuje aplikacja od Cloos, wspierająca innowacyjne roboty z serii Qirox. Wieloletnie prace badawcze doprowadziły nas do miejsca, w którym możliwe stało się stworzenie w pełni konfigurowalnych maszyn, sprawdzających się w każdej sytuacji. Modułowa budowa i aż 7 osi to dowód, że roboty Qirox to zupełnie nowa jakość!

 

Robotyzacja spawania — na czym polega?

 

Jest to proces mający na celu automatyzację procesu spawania. Obsługiwane ręcznie spawarki zostają zastąpione przez roboty, które po zaprogramowaniu wykonują określone prace. Spawanie zrobotyzowane wymaga przeprowadzenia szeregu czynności. Można je podzielić na dwie główne kategorie:

 

  • montaż sprzętu,
  • instalację oprogramowania.

 

Aby robotyzacja procesów spawalniczych przebiegła pomyślnie, obu kwestiom należy poświęcić tyle samo uwagi. Pierwszym krokiem jest przygotowanie stanowiska pracy, gdzie będzie przeprowadzane spawanie zrobotyzowane. Następnie należy w odpowiednim miejscu ustawić urządzenie, a później pozostaje przygotować je do pracy. Jedną z istotnych czynności jest pierwotne pozycjonowanie robota w taki sposób, aby dostęp do niego był jak najprostszy.

 

Z poziomu oprogramowania automatyzacja procesów spawalniczych polega na wgraniu odpowiedniego systemu i jego konfiguracji. Oferujemy nasze autorskie rozwiązania, dzięki którym obsługa robota jest niezwykle intuicyjna.

 

Dlaczego warto wdrożyć robotyzację spawania do swojej firmy?

 

Urządzenia te funkcjonują już w wielu przedsiębiorstwach, a w innych trwa intensywna robotyzacja procesu spawania. Dotyczy ona zresztą również wielu innych obszarów działalności w przemyśle. Nic dziwnego, w końcu wynikają z tego liczne korzyści:

 

  • większa efektywność,
  • oszczędność czasu,
  • oszczędność pieniędzy,
  • zwiększenie bezpieczeństwa,
  • powtarzalność wykonywanych działań.

     

Możliwości, jakie daje robotyzacja spawania

 

Dzięki niej zwykle dochodzi do zwiększenia produkcji w firmie. Spawanie zrobotyzowane przebiega nawet kilkukrotnie szybciej niż ręczne. To oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Przy użyciu odpowiedniej aplikacji jeden operator może obsługiwać nawet kilka robotów, w przeciwieństwie do spawania ręcznego, które wymaga przydzielenia pracownika do każdej spawarki.

 

Co więcej, robotyzacja spawania to większe bezpieczeństwo pracy dzięki zarządzaniu urządzeniem z odległości, a także ogromna precyzja wykonywanych czynności, która w przypadku naszych robotów osiąga imponującą wartość 0,1 mm. Dzięki temu nasze systemy robotyzacji służące automatyzacji procesów spawalniczych doskonale sprawdzają się na produkcji.