Chwytaki do blachy Destaco

Chwytaki do blachy Destaco są idealne do zastosowań związanych z robotami. Chwytaki Destaco są lekkie, dostosowane dla dużych prędkości transferu; są także używane w aplikacjach do tłoczenia. Oferujemy także chwytaki szczelne do użytku w trudnych warunkach spawania. Wewnętrzny mechanizm zapobiega otwieraniu się chwytaków podczas utraty powietrza. Wszystkie chwytaki charakteryzują się niewielką wagą i niewielkimi rozmiarami, modułowymi otworami, wieloma stylami chwytania i wieloma punktami kontaktowymi.
Filmyzobacz więcej

Chwytaki do blach

Powtarzalne złożenie spawanych elementów to podstawa. Także w przypadku zastosowania robotów spawalniczych. Wybierz pneumatyczne chwytaki do blachy DESTACO, aby ułatwić manipulowanie detalami i przemieszczanie ładunków, przyspieszyć proces spawania i uzyskać najwyższą jakość. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli znajdziesz rozwiązania idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.


Parametry chwytaków do blach

Wykorzystujące siłowniki pneumatyczne chwytaki DESTACO charakteryzują się dużym udźwigiem i odpornością na wymagające warunki towarzyszące obróbce materiałów. Dostępne w naszej ofercie maszyny są wyposażone w specjalny mechanizm, który zapobiega otwieraniu się chwytaków w przypadku utraty sprężonego powietrza. Procesy spawalnicze będą przebiegać nie tylko sprawniej – zagwarantują również wysokie bezpieczeństwo wszystkim zaangażowanym pracownikom.

To co wyróżnia nasze chwytaki to również: niewielka waga, kompaktowe wymiary, możliwość modyfikowania kształtów i rozmiarów szczęk chwytaka, pozwala na przenoszenie i stabilizację balch w sposób najlepiej dostosowany do charakterystyki konkretnego procesu. 


Chwytaki do blach — podstawowe zastosowanie

Chwytaki do blach to narzędzia wykorzystywane do chwytania, podnoszenia, przenoszenia, przemieszczania i manipulowania arkuszami blachy i podobnymi materiałami. Są przydatne w różnych dziedzinach przemysłu – wszędzie tam, gdzie konieczne jest przenoszenie i obróbka dużych arkuszy metalu. 

Chwytaki do podnoszenia blach i ich stabilizacji sprawdzają się również w spawalnictwie, w tym w procesach realizowanych przez roboty spawalnicze. Z pewnością docenisz:

  • precyzję i kontrolę: chwytaki umożliwiają precyzyjne manipulowanie arkuszami, co jest istotne w przypadku skomplikowanych procesów spawalniczych, gdzie wymagana jest dokładność i stabilność;
  • automatyzację procesów: w ramach większych systemów chwytaki wspierają optymalizację działań. Pełnią ważną rolę w procesach z wykorzystaniem robotów spawalniczych;
  • pracę z różnorodnymi materiałami: profesjonalne uchwyty charakteryzuje duży udźwig. Są przystosowane do chwytania blach, ale także innych elementów, np. profili. W ofercie dostępne są również zróżnicowane akcesoria rozbudowujące możliwości chwytaków (np. sensory, zawiesia);
  • minimalizację uszkodzeń materiałów: konstrukcja chwytaków minimalizuje ryzyko uszkodzenia arkuszy blach podczas przenoszenia i transportu;
  • możliwość manipulacji: profesjonalne produkty pozwalają na realizację zróżnicowanych czynności. Dostępny jest zarówno uchwyt do podnoszenia blach w pionie, jak i rozwiązania rozszerzające możliwości rozbudowanych systemów mocowania elementów.


Rodzaje chwytaków do blach — jak ich bezpiecznie używać?

Dostępne w naszej ofercie chwytaki do blach DESTACO są bardzo zróżnicowane – w ofercie firmy znajdziesz zarówno prostsze konstrukcje, np. uchwyty do transportu blach w poziomie, jak i modele umożliwiające manipulacje arkuszami blachy w wielu płaszczyznach. 

Prawidłowo dobrane chwytaki znacznie zwiększają możliwości wykorzystywanych systemów spawalniczych i wpływają na jakość obróbki. W każdym przypadku należy stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.