Urządzenia filtrowentylacyjne do ochrony spawacza

Ochrona spawacza i filtrowentylacja spawalniczaSystemy filtrowentylacyjne zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy na stanowisku spawalniczym. Oferowane przez nas rozwiązania filtrowentylacji stanowisk spawalniczych dopasowane są do skali i warunków produkcji. Mobilne odciągi spawalnicze oraz stacjonarne jednostki filtracyjne oferowane przez Cloos Polska są produktami najwyższej jakości. Posiadamy w ofercie mobilne filtry spawalnicze i stacjonarne różnych producentów (m.in. filtry KEMPER, filtry TEKA). Stosowane w urządzeniach filtry wymienne oraz filtry patronowe (nabojowe) spełniają aktualne normy bezpieczeństwa i pozwalają na pracę bez emisji zanieczyszczeń. Dla naszych klientów oferujemy doradztwo przy wdrożeniach systemów do filtrowentylacji spawalniczej, odciągów miejscowych oraz wentylacji przemysłowej dla szerokiej gamy procesów spawalniczych. Zapewniamy dostawę, montaż oraz szkolenie z zakresu obsługi urządzeń.

Urządzenia filtrowentylacyjne

Zaawansowane technologicznie systemy filtrowentylacyjne to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu pracy spawacza. Oferujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb pojedynczych stanowisk pracy, jak również dla przestrzennych hal przemysłowych. W naszej ofercie znajdują się stacjonarne platformy oraz mobilne urządzenia filtrowentylacyjne. Asortyment oferowany przez Cloos to m.in. mobilne odciągi i jednostki stacjonarne od najlepszych producentów, takich jak m.in. KEMPER i TEKA. Urządzenia wykorzystują filtry nabojowe (patronowe) i wymienne.

 

Nasza propozycja to sprzęt gwarantujący najwyższą efektywność bezpiecznej pracy. Zapewniamy dostawę produktów oraz instalację sprzętu. Na życzenie Klienta przeprowadzamy kompleksowe przeszkolenie z zakresu obsługi urządzeń filtrowentylacyjnych.

 

Urządzenia filtrowentylacyjne — czym są i jak działają?

 

Filtrowentylacja to proces wymiany powietrza wraz z jego oczyszczaniem. Innymi słowy, jest to sprzęt zapewniający obieg powietrza, a jednocześnie wyposażony w filtry zatrzymujące zanieczyszczenia. Eliminują one m.in. pyły i gazy. Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom dzieje się to automatycznie.

 

W zamkniętym pomieszczeniu, w którym przeprowadza się spawanie, urządzenia filtrowentylacyjne są absolutnie niezbędne. Oczyszczanie powietrza odbywa się z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu, który musi spełniać odpowiednie normy.

 

Oferujemy różnorodne urządzenia, w tym stacjonarne i mobilne wyciągi spawalnicze. W naszej ofercie znajdziecie też kompletną platformę oraz maszyny wspierające działalności w procesach produkcyjnych. Wszystkie nasze instalacje filtrowentylacyjne są atestowane, co oznacza, że zarówno filtr, wybrane moduły instalacji, jak i cały system, zostały zaprojektowane w taki sposób, by zestaw był zgodny z restrykcyjnymi normami jakości i bezpieczeństwa.

 

Dlaczego warto mieć urządzenia filtrowentylacyjne w swoim miejscu pracy?

 

Dlaczego filtrowentylacja przemysłowa jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że zapewnia:

 

  • ochronę spawacza,
  • wyższy komfort pracy,
  • redukcję szkodliwych pyłów i dymów,
  • zachowanie porządku.

 

Jest to sprzęt, którego zadaniem jest przede wszystkim dodatkowa ochrona pracowników. Pył i inne zanieczyszczenia powstające podczas pracy stanowią zagrożenie dla zdrowia operatora. Szczególnie dla jego układu oddechowego.

 

Filtrowentylacja spawalnicza sprzyja także optymalizacji procesów i zarządzaniem pracą w firmie. Dodatkowym atutem jest wzrost poczucia bezpieczeństwa załogi. Nie można zapomnieć, że odpylanie przemysłowe czy służy również zachowaniu porządku. Im efektywniejsze odprowadzanie zanieczyszczeń, tym mniej pozostaje ich na powierzchniach.

 

Rodzaje urządzeń filtrowentylacyjnych

 

Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu. Nasza oferta to między innymi:

 

  • urządzenia mobilne,
  • urządzenia naścienne,
  • centrale filtrowentylacyjne,
  • stoły odciągowe.

 

Oferujemy kompletną ofertę urządzeń wspierających oczyszczanie powietrza oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów. Kupisz u nas sprzęt umożliwiający stanowiskowe odpylanie przemysłowe, jak na przykład mobilne urządzenia filtrowentylacyjne.

 

Znajdziesz u nas także stacjonarne urządzenia filtrowentylacyjne zdolne do oczyszczania całego pomieszczenia. Nasza oferta to nie tylko różnorodność sprzętów, ale też dostęp do szerokiej gamy produktów najwyższej jakości, tworzonych przez najlepsze firmy działające na rynku!