Cloos łączy siły z firmą Estun

Cloos łączy siły z firmą Estun - 27_1.jpg Dzięki umowie z firmą Estun Group, Cloos zyskuje strategicznego partnera do dalszego intensywnego rozwoju grup produktów z zakresu spawalnictwa i robotyzacji. Poprzez przejęcie udziałów w firmie Cloos, Estun Grup staje się jednym z kluczowych graczy na światowym rynku robotyzacji.

„Transakcja zabezpiecza dynamiczny wzrost firmy”, tłumaczy Dyrektor Zarządzający Seighard Thomas. „We wszystkim co robimy, sukces rynkowy naszych Klientów jest najważniejszy. Robotyzacja jest obecna we wszystkich branżach przemysłu. Dla nas skutkuje to koniecznością wprowadzania coraz szybszych innowacji w dostarczanych produktach, zwiększenia nakładów inwestycyjnych i skrócenia czasów cyklu produkcyjnego. Jesteśmy na początku nowej cyfrowej ery i przygotowujemy się do niej.”

„Cieszymy się, że pracownicy i zarząd firmy Cloos będzie obecnie częścią grupy Estun” – mówi Bob Wu, Prezes Zarządu firmy Estun. „Cloos i Estun mają podobne ukierunkowanie na Klienta i wierzymy, że współpraca może przynieść znaczący rozwój technologii, którą oferujemy na rynku.”

Prezesem firmy Carl Cloos Schweisstechnik pozostaje Sieghard Thomas, centrala firmy Cloos w Haiger, jak również obecna struktura firmy pozostaje niezmieniona. Nie zmienia się również struktura sprzedaży i wsparcia technicznego na rynku polskim.