Cobot - idealna współpraca człowieka z maszyną


Spawanie cobotem dopasowane do każdego rodzaju produkcji. System spawania Cobot w praktyce to...

w pełni zautomatyzowany, wysoce elastyczny system spawania robotem współpracującym wyposażonym w spawalnicze źródło prądu. Przystosowany do procesów spwalniczych precyzyjny Cobot Doosan M1013 oraz zaawansowanego technologicznie źródło spawalniczego Cloos Qineo, to jedno z najbardziej dopracowanych rozwiązań dostępnych w obszarze zautomatyzowanego spawalnictwa dostępnych na polskim rynku. Dokładny, wydajny i niezawodny system spawania, który można zaprogramować i poprowadzić w każdej z 6 osi za pomocą czujnika momentu obrotowego. 


Sprawdź co możesz zyskać dzięki inwestycji w cobota spawlniczego i wykonaj z nami próbki spawania materiałów na których pracujesz.
Wszelkich informacji udzielą Ci nasi handlowcy:
Tomasz Stein / t.stein@cloos.pl / +48 601 689 650
Grzegorz Socha / g.socha@cloos.pl / +48 885 232 103
Tomasz Jastrzębski / t.jastrzebski@cloos.pl / +48 695 663 457 

Coboty spawalnicze dokonały ogromnej rewolucji z zrobotyzowanym świecie w 2022 roku. Małe roboty spawalnicze, bo tak mówi się najczęściej o cobotach, na stałe wpisłay się w ofertę Cloos-Polska. Są one z pewnością alternatywą dla zrobotyzowanych systemów spawalniczych, wyposażonych w standardowe roboty QIROX i posiadają szereg atutów, dzięki którym ich wdrożenie staje się proste, niskobudżetowe nawet w małych przedsiębiorstwach. Co wyróżnia cobota dedykowanego do prac spawalniczych?

Po 1. Wszechtronność gdyż minimalizuje on potrzebę zmian w istniejących liniach produkcyjnych, a także w łatwy sposób można go dostosować do wymagań produkcyjnych nawet krótkich serii. 

Po 2. Bezpieczeństo Wyposażony w detekcję kolizji skutecznie chroni zarówno operatora cobota jak i osoby pracujące w jego otoczeniu, dzięki czemu nasze coboty nie wmagają dodatkowych wygrodzeń oraz zabezpieczeń zewnętrznych.

Po 3. Prosta obsługa W praktyce oznacza to przede wszystkim łatwe, intuicyjnne programowanie. Cobota spwalniczego z łatwością zaprogramuje operator nie mający kompetencji spwalniczych. Lekki i poręczny, a przede wszystkim intyicyjny panel sterujący umożliwający programowanie metodą drag & drop. Tworzenie ścieżki programowej może odbywać się również bez użycia panelu, w bezpośrednim, sześcioprzyciskowym kokpicie.