Kompaktowe, zrobotyzowane stanowiska spawalnicze QIROX w Nussbaum

Kompaktowe, zrobotyzowane stanowiska spawalnicze QIROX w Nussbaum
Kompaktowe, zrobotyzowane stanowiska spawalnicze QIROX w Nussbaum
Kompaktowe, zrobotyzowane stanowiska spawalnicze QIROX w Nussbaum
Otto Nussbaum GmbH & Co KG używa robotów spawalniczych firmy Carl Cloos Schweißtechnik GmbH od lat 80-tych. Z okazji 75-lecia firmy w 2018 roku ten producent wind z miejscowości Kehl w Badenii-Wirtembergii kompleksowo zmodernizował swoją produkcję. Kompaktowe, zrobotyzowane stanowiska spawalnicze QIROX QR-CC-4.1 posiadają 2-stanowiskowy pozycjoner detali z możliwością zmiany pozycji i obrotu w pionie. Dzięki długości mocowania do 1.250 mm i maksymalnemu obciążeniu 250 kg na stronę, system umożliwia obróbkę szerokiego zakresu detali. Systemy są wyposażone w nowy robot spawalniczy QIROX QRH-280, który został skonstruowany specjalnie dla kompaktowych rozwiązań CLOOS. Kompaktowe komórki i systemy zrobotyzowane charakteryzują się maksymalną elastycznością produkcji, ponieważ ich modułowa konstrukcja pozwala na indywidualną rozbudowę i doposażenie w dowolnym momencie.

Pełny opis wdrożenia
  Brażna: Inżynieria ogólna
  Klient: Otto Nussbaum GmbH
  Spawany element: Konstrukcja podnośnika samochodowego
  Materiał: Stal
  grubość materiału: 4 – 8 mm
  Proces: Vari Weld

  Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

  Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

  Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
  Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

  Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

  Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
  Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

  Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
  Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł