Kompaktowy system robotów dla maksymalnej elastyczności w Henke

Kompaktowy system robotów dla maksymalnej elastyczności w Henke
Kompaktowy system robotów dla maksymalnej elastyczności w Henke
Kompaktowy system robotów dla maksymalnej elastyczności w Henke
Firma Henke GmbH od ponad 30 lat polega na technologiach spawalniczych CLOOS. W 2018 roku Ci specjaliści w zakresie przemysłowej obróbki blach i osprzętu transformatorowego zamówili nowy kompaktowy system robotów CLOOS. Wyposażenie nowego systemu robotów i różnorodność procesów pozwalają na maksymalną elastyczność produkcji. Niezależnie od tego, czy chodzi o elementy długie, wąskie czy sześcienne, czy są one wykonane z aluminium czy ze stali - Henke jest w stanie elastycznie reagować na indywidualne wymagania klientów. Obecnie Henke produkuje przy użyciu nowego systemu robotów między innymi aluminiowe bagażniki dachowe, pokrywy do kasetonów oświetleniowych oraz skrzynki sterowania elektrycznego.
    Brażna: Przemysł samochodowy
    Klient: Henke GmbH
    Spawany element: Bagażniki dachowe
    Materiał: Stopy aluminium
    Proces: Vari Weld

    Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

    Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

    Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
    Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

    Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

    Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
    Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

    Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
    Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł