Platforma cyfrowa C-Gate z nowymi funkcjami dla spawarek QINEO

Nowoczesna platforma cyfrowa C-Gate, oferowana przez markę CLOOS, daje użytkownikom możliwość dostępu do informacji o swojej produkcji spawalniczej w czasie rzeczywistym. Wszystkie informacje związane z wykonywaną na urządzeniu pracą są wprowadzane i przetwarzane centralnie w oprogramowaniu. Składa się ono z kilku modułów, które użytkownicy mogą aktywować w zależności od ich indywidualnych potrzeb.

Oprócz dostępu do obsługi i danych procesowych dla systemów robotów QIROX, od teraz moduł produkcyjny umożliwia również kompleksowe monitorowanie online spawania urządzeniami z serii QINEO. Moduł ten przestawia klasyczne dane operacyjne wraz z porównaniami rzeczywistymi i docelowymi, w tym z obliczeniami i wizualizacją efektywności systemu. Wszystkie dane mogą być obrazowane, analizowane i przetwarzane za pośrednictwem oprogramowania. Plany produkcyjne i dane komponentów mogą być również przenoszone z systemów nadrzędnych poprzez wbudowane interfejsy komunikacyjne.

Prezentacja informacji dostosowana jest do potrzeb użytkownika dzięki konfigurowalnym pulpitom nawigacyjnym. Ponadto otrzymane raporty można użyć w różnych szczegółach wizualizacji i przetwarzania dostępnych danych. Zebrane podczas eksploatacji procesu technologicznego dane pozwalają użytkownikom na monitoring i kontrolę procesów produkcyjnych w najdrobniejszych szczegółach.

Oprogramowanie C-Gate pozwala określić wydajność na przykład na podstawie dostępności i czasu jarzenia się łuku. Dowolnie definiowalne ostrzeżenia znacznie wcześniej informują użytkowników o tym, co dzieje się w trakcie pracy, a bieżące rozpoznawanie błędów zapobiega nieplanowanym przestojom oraz problemom z jakością i efektywnością spawania, dając możliwość szybkiej reakcji.

Dzięki  interfejsom (API) i standardom, takim jak OPC UA, system może być łatwo i bezpiecznie zintegrowany z istniejącą siecią i aplikacjami typu MES, ERP.

Niezależnie od tego, czy platforma C-Gate stanowi element wirtualnego serwisu czy jest rozwiązaniem w postaci systemu near-edge-gateway – aplikacje zrobotyzowane Cloos oraz spawarki manualne mogą być obecnie monitorowane w ramach jednej zintegrowanej platformy.

Jeśli zatem dążycie do stworzenia inteligentnej fabryki warto pomyśleć o cyfrowej platformie C-Gate, która pozwoli na maksymalną optymalizację urządzeń i robotów spawalniczych!

Osobą kontaktową w obszarze platformy C-Gate jest Tomasz Jastrzębkski: t.jastrzebski@cloos.pl 

Platforma cyfrowa C-Gate z nowymi funkcjami dla spawarek QINEO  - 76_1.jpgPlatforma cyfrowa C-Gate z nowymi funkcjami dla spawarek QINEO  - 76_2.jpg