System wymiany palnika łączy spawanie łukowe i kołkowe w firmie Langmatz

System wymiany palnika łączy spawanie łukowe i kołkowe w firmie Langmatz
System wymiany palnika łączy spawanie łukowe i kołkowe w firmie Langmatz
System wymiany palnika łączy spawanie łukowe i kołkowe w firmie Langmatz
Langmatz GmbH opracowuje, produkuje i sprzedaje techniczne rozwiązania systemowe z tworzyw sztucznych i metali w zakresie techniki energetycznej, telekomunikacji i techniki komunikacyjnej. System do spawania pokryw studzienek składa się z dwóch stanowisk i robota spawalniczego QIROX QRC-350-E. Dwustanowiskowy pozycjoner wykonuje zmianę stacji poprzez poziomy ruch obrotowy. Każde stanowisko wyposażone jest w poziomą oś obrotową i przeciw-łożysko. Duży zasięg siedmioosiowego robota dodatkowo upraszcza i przyspiesza spawanie skomplikowanych detali. Dodatkowo robot wyposażony jest w dotykowy czujnik dyszy gazowej oraz czujnik łuku świetlnego. W ten sposób łuk elektryczny jest wykorzystywany nie tylko do spawania, ale również do pomiaru położenia spoiny elementu obrabianego. Oszczędza to czas, a jednocześnie bezpośrednio kompensowane są odkształcenia detalu - np. z powodu rozszerzalności cieplnej. Cechą charakterystyczną systemu jest połączenie spawania łukowego z doczołowym zgrzewaniem kołków w jednym robocie. System wymiany palnika umożliwia elastyczne przełączanie pomiędzy dwoma procesami.

Pełny opis wdrożenia
    Brażna: Przemysł elektryczny
    Klient: Langmatz GmbH
    Spawany element: Pokrywy włazów
    Materiał: Stal
    grubość materiału: do 4 mm
    Proces: Vari Weld

    Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

    Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

    Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
    Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

    Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

    Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
    Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

    Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
    Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł