Targi ITM Industry Europe 2024 – podsumowanie

Targi ITM Industry Europe 2024 – podsumowanie - 150_1.png

Tegoroczna edycja ITM Industry Europe 2024 – Targów Przemysłu Ery Cyfrowej odbyła się w dniach 4-7 czerwca 2024 r. w Poznaniu. To jedno z najważniejszych wydarzeń sektora przemysłowego, nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Targi tradycyjnie obejmowały szeroką ekspozycję najnowocześniejszych maszyn, urządzeń, narzędzi i rozwiązań dla przemysłu, a także bogaty program konferencji, debat i szkoleń.

CLOOS Polska wystawcą podczas targów w Poznaniu

Firma CLOOS Polska tradycyjnie pojawiła się w Poznaniu w roli wystawcy. Zaprezentowaliśmy m.in. nowoczesnego robota współpracującego QINEO ArcBoT z zainstalowanymi sensorami analogowymi – prądowy i dotykowy. Ich zastosowanie sprawia, że praca z cobotem jest dla operatora jeszcze łatwiejsza i bardziej wydajna. Wśród naszych eksponatów tradycyjnie pojawił się też sztandarowy produkt marki CLOOS – robot QIROX wyposażony w zaawansowany sensor laserowy. Czujniki oparte o technologię laserową to innowacyjne rozwiązania stosowane w specjalnych i wymagających warunkach spawania, które zapewniają najwyższą precyzję i minimalizują ryzyko przestojów.

Zaprezentowany przez nas kompaktowy system zrobotyzowany oprócz wspomnianego robota QIROX składał się z dwóch pozycjonerów przechylno-obrotowych i poziomej osi obrotowej. W naszych systemach wszystkie osie robota i pozycjonerów są ze sobą całkowicie zsynchronizowane, co gwarantuje pełną automatyzację pracy i doskonałą jakość spoiny. Kompaktowe systemy wyróżniają się też prostym montażem i obsługą, dzięki czemu są gotowe do spawania właściwie od razu po podłączeniu.

Na naszym stoisku nie mogło też zabraknąć pozostałych urządzeń i rozwiązań z zakresu spawalnictwa, robotyzacji i automatyzacji. Nasi goście mogli zobaczyć m.in. źródła spawalnicze marki CLOOS, spawarkę orbitalną Orbitalum, stoły spawalnicze Siegmund, przyłbice Optrel i urządzenia filtrowentylacyjne Kemper, w tym nowość: stół spawalniczy z odciągiem.
Targi ITM - zespół CLOOS Polska

Prelekcja podczas MM Speakers’ Corner

Podczas tegorocznej edycji ITM mieliśmy również okazję wziąć udział w MM Speakers’ Corner organizowanym przez MM Magazyn Przemysłowy. “Tak będzie działał przemysł” to hasło przewodnie tej edycji wydarzenia, a prelekcje i dyskusje w pierwszym dniu targów dotyczyły najnowszych trendów w przemyśle.

W ramach naszej prezentacji pt. “W kierunku Przemysłu 4.0 - oprogramowanie wspierające wdrożenie i działanie zrobotyzowanych aplikacji spawalniczych” omówiliśmy m.in. opracowane przez CLOOS programy C-Gate, RoboPlan i QNECT. 
Targi ITM - MM Speakers Corner Club
Targi ITM - robot QIROX
Targi ITM - Kemper
Targi ITM - CLOOS Polska
Targi ITM - Destaco
Targi ITM - cobot
Targi ITM - Orbitalum

Dziękujemy za liczne odwiedziny, spotkania i rozmowy podczas tych intensywnych czterech dni targów!