Robot do cięcia plazmowego znacznie skraca czas produkcji

Robot do cięcia plazmowego znacznie skraca czas produkcji
Robot do cięcia plazmowego znacznie skraca czas produkcji
Robot do cięcia plazmowego znacznie skraca czas produkcji
W saksońskiej firmie AMS Apparate-Maschinen-Systeme Technology GmbH robot będzie w przyszłości wykonywał czasochłonną, manualną pracę przy cięciu stali nierdzewnej do produkcji wysokiej jakości zbiorników. To, co wcześniej zajmowało ręcznie prawie dwa dni, teraz robot wykonuje w mniej niż cztery godziny. Robot wyposażony jest w czujnik dotykowy do dokładnego pomiaru obrabianych elementów. Eliminuje to konieczność ręcznego wymiarowania. Ponadto nie wymaga to prawie żadnych poprawek. System dwustanowiskowy zapewnia maksymalną wydajność, ponieważ operator może pracować równolegle z robotem. Oprogramowanie RoboPlan umożliwia programowanie obrabianych elementów w trybie offline na komputerze PC podczas procesu cięcia. Dzięki temu znacznie skracają się czasy przezbrajania i przestojów. Do tego dochodzi jeszcze wysoki stopień zgodności między rysunkiem a produktem. Dzięki temu AMS produkuje powtarzalne komponenty, co ułatwia późniejszą wymianę zbiorników.

Pełny opis wdrożenia
    Brażna: Budowa kontenerów
    Klient: AMS Apparatebau
    Spawany element: Podstawy zbiorników
    Materiał: Stal
    grubość materiału: 4 – 8 mm
    Proces: Plasma Cut

    Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

    Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

    Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
    Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

    Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

    Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
    Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

    Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
    Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł