Szlifowanie zrobotyzowane

W dzisiejszych czasach automatyzacja odgrywa kluczową rolę we wszystkich gałęziach przemysłu. Dzięki niej możliwe jest zwiększenie wydajności, poprawa jakości, redukcja kosztów oraz zapewnienie bezpiecznych i powtarzalnych procesów produkcyjnych.

Wychodząc na przeciw robotyzacji kolejnych procesów produkcyjnych wprowadziliśmy do swojej oferty roboty QIROX ze wsparciem elementów robotycznych FerRobotics. Nasz wkład to w tym przypadku wiedza i doświadczenie z zakresu automatyzacji procesów przemysłowych, robotyki oraz inżynierii systemów. Tworzymy zaawansowane technologicznie roboty, wyróżniające się doskonałymi parametrami pracy. FerRobotics to natomiast fachowcy w zakresie szlifowania, autorzy opatentowanej metody opartej na nacisku/czuciu.

Nasze systemy zrobotyzowanego szlifowania opierają się na najnowszych osiągnięciach technologicznych. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych robotów, umożliwiamy wykonywanie precyzyjnych i skomplikowanych operacji szlifowania. Roboty zastępują pracę ręczną, co przekłada się na znaczne zwiększenie szybkości i efektywności procesu szlifowania.

Wśród korzyści osiąganych przez Klientów jest decydowane skrócenie czasu cyklu szlifowania, co przekłada się na większą wydajność produkcji. Dzięki temu nasze rozwiązania pozwalają zwiększyć produkcję przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Ponadto, roboty są w stanie wykonywać powtarzalne ruchy, co przekłada się na doskonałą jakość wykończenia powierzchni. 

Nasze rozwiązania są również znacznie bezpieczniejsze dla pracowników linii produkcyjnych.

 Poznaj proces zrobotyzowanego szlifowania i pobierz katalogi:

Rozwiązania z zakresu szlifowania

Zautomatyzowane szlifowanie, polerowanie i gratowanie 


Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł