Ręczne moduły wymiany serii TC1 - 488_1.png
Ręczne moduły wymiany serii TC1 - 488_1.png

Ręczne moduły wymiany serii TC1

Moduły wymiany narzędzi DESTACO serii TC1 są ultralekkie, kompaktowe i idealnie nadają się do współpracy z cobotami oraz do aplikacji wymagających niestandardowych rozwiązań sprzęgających. Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, łatwości użytkowania, trwałości,
oferuje doskonałą powtarzalność, moduł TC1 charakteryzuje się bardzo niskim profilem i doskonale łączy media pneumatyczne i elektryczne. Urządzenie do wymiany narzędzi posiada schemat montażu IS0 9409, a także wysoce adaptacyjną wersję, którą łatwo zmodyfikować przez konstruktorów maszyn pod kątem specyficznych potrzeb aplikacji.
Ten innowacyjny zmieniacz narzędzi zawiera opcjonalne złącze elektryczne, które łączą się bezpośrednio z elektrycznym ramieniem cobota. Chwytaki Robohand montuje się bezpośrednio do płyty narzędziowej. Konfigurowalna duża otwarta przestrzeń środkowa sprawia, że można dostosować jako urządzenie sprzęgające do innych systemów narzędziowych.
Zmieniacz narzędzi TC1 jest przyjazny dla operatora dzięki pasywnemu blokowaniu, a zwolnienie przycisku wymaga bardzo małej siły.
Obsługa jedną ręką sprawia, że ​​to urządzenie można zastosować w niemal dowolnym miejscu.

Obejrzyj film i sprawdź możliwości modułu TC1:

Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł