Ręczne moduły wymiany serii TC1 - 488_1.png
Ręczne moduły wymiany serii TC1 - 488_1.png

Ręczne moduły wymiany serii TC1

Moduły wymiany narzędzi DESTACO serii TC1 są ultralekkie, kompaktowe i idealnie nadają się do współpracy z cobotami oraz do aplikacji wymagających niestandardowych rozwiązań sprzęgających. Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, łatwości użytkowania, trwałości,
oferuje doskonałą powtarzalność, moduł TC1 charakteryzuje się bardzo niskim profilem i doskonale łączy media pneumatyczne i elektryczne. Urządzenie do wymiany narzędzi posiada schemat montażu IS0 9409, a także wysoce adaptacyjną wersję, którą łatwo zmodyfikować przez konstruktorów maszyn pod kątem specyficznych potrzeb aplikacji.
Ten innowacyjny zmieniacz narzędzi zawiera opcjonalne złącze elektryczne, które łączą się bezpośrednio z elektrycznym ramieniem cobota. Chwytaki Robohand montuje się bezpośrednio do płyty narzędziowej. Konfigurowalna duża otwarta przestrzeń środkowa sprawia, że można dostosować jako urządzenie sprzęgające do innych systemów narzędziowych.
Zmieniacz narzędzi TC1 jest przyjazny dla operatora dzięki pasywnemu blokowaniu, a zwolnienie przycisku wymaga bardzo małej siły.
Obsługa jedną ręką sprawia, że ​​to urządzenie można zastosować w niemal dowolnym miejscu.

Obejrzyj film i sprawdź możliwości modułu TC1: