Cylindry pneumatyczne serii K - 265_1.jpg
Cylindry pneumatyczne serii K - 265_1.jpg

Cylindry pneumatyczne serii K

Siłownik pneumatyczny Destaco serii K jest wyposażony w tłoczysko z gwintem zewnętrznym i może zapewnić siłę o wartości ponad 60 kN w prostym, dwustronnym działaniu na bazie pneumatyki. Działanie opiera się na zasadzie dźwigni klinowej. Te siłowniki dwustronnego działania charakteryzują się dwoma etapami skoku: suwem do przodu w celu przesunięcia określonej odległości oraz suwem mocy ze wzmocnioną siłą na krótkim (6-7 mm) odcinku. Siła tłoczyska w zakresie skoku do przodu jest siłą tradycyjnego cylindra pneumatycznego; siła tłoczyska w zakresie skoku roboczego ma wzmocnienie mechaniczne 10:1. Siłownik pneumatyczny idealnie nadaje się jako źródło zasilania narzędzi i urządzeń do następujących zastosowań - zaciskanie, wykrawanie, tłoczenie, nacinanie, wybijanie, nitowanie, prasowanie i zaciskanie.

Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł