Kontroler robota spawalniczego
Kontroler robota spawalniczego

Sterowanie

Kontroler robota dostarcza wszystkie funkcje niezbędne do obsługi zautomatyzowanego procesu spawalniczego. Technologia bazuje na wysokowydajnych komponentach procesora PC, którego centrum stanowi 32-bitowy procesor pozwalający na ciągłą i jednoczesną kontrolę siedmiu osi robota i oraz do dwunastu osi zewnętrznych. Poza standardowymi funkcjami sterowania powszechnie dostępnymi w aplikacjach przemysłowych, oprogramowanie sterujące robotów dostarcza dodatkowe opcje, takie jak:
 • - Transformacje 3D
 • - Administracja i nadzorowanie parametrów spawania
 • - Transformacje TCP
 • - Programowanie wielowarstwowe
 • - Tryb master/slave
 • - Opcje wyszukiwania i współpracy z czujnikami śledzenia spoiny

 • Bardziej zaawansowane funkcje dostępne są z poziomu programów zewnętrznych typu ROBO-PLAN, oraz RSM (Remote Service Manager).

  Łatwe programowanie sterujące robota spawalniczego?

  Panel sterujący (PHG) pozwala na wprowadzanie i nadzorowanie wszystkich danych ruchowych i parametrów spawalniczych . Dotykowy ekran 8.4" TFT z klawiaturą lub niezależna standardowa klawiatura podłączona do szafy sterującej mogą być wykorzystywane w tym celu. Prosty i szybki sposób programowania stanowi ogromną zaletę robotów QIROX®. Wszystkie dane z PHG i sterownika robota mogą być przetransferowane do programu offline typu ROBO-PLAN i tam dalej przetwarzane. Dodatkowe oprogramowanie CAROLA-EDI, działające na standardowej platformie PC Microsoft Windows®, może być wykorzystane jako niezależna opcja do kontrolowania i zmiany programów robota. Sterowanie robotem spawalniczym nie powinny sprawiać nam większych trudności. Prosta obsługa robota spawalniczego Cloos to największy atut sprzętu. Dowiedz się więcej o ofercie i przejrzyj nasz katalog, aby poznać pełną specyfikację robotów do spawania.


  Wróć do: robotyzacja
  Zobacz także: pozycjonowanie robota, pozycjonowanie detalu, stanowiska kompaktowe, roboty w kabinach, sensory