Kontroler robota spawalniczego
Kontroler robota spawalniczego

Sterowanie

Kontroler robota dostarcza wszystkie funkcje niezbędne do obsługi zautomatyzowanego procesu spawalniczego. Technologia bazuje na wysokowydajnych komponentach procesora PC, którego centrum stanowi 32-bitowy procesor pozwalający na ciągłą i jednoczesną kontrolę siedmiu osi robota i oraz do dwunastu osi zewnętrznych. Poza standardowymi funkcjami sterowania powszechnie dostępnymi w aplikacjach przemysłowych, oprogramowanie sterujące robotów dostarcza dodatkowe opcje, takie jak:
 • - Transformacje 3D
 • - Administracja i nadzorowanie parametrów spawania
 • - Transformacje TCP
 • - Programowanie wielowarstwowe
 • - Tryb master/slave
 • - Opcje wyszukiwania i współpracy z czujnikami śledzenia spoiny

 • Bardziej zaawansowane funkcje dostępne są z poziomu programów zewnętrznych typu ROBO-PLAN, oraz RSM (Remote Service Manager).

  Łatwe programowanie sterujące robota spawalniczego?

  Panel sterujący (PHG) pozwala na wprowadzanie i nadzorowanie wszystkich danych ruchowych i parametrów spawalniczych . Dotykowy ekran 8.4" TFT z klawiaturą lub niezależna standardowa klawiatura podłączona do szafy sterującej mogą być wykorzystywane w tym celu. Prosty i szybki sposób programowania stanowi ogromną zaletę robotów QIROX®. Wszystkie dane z PHG i sterownika robota mogą być przetransferowane do programu offline typu ROBO-PLAN i tam dalej przetwarzane. Dodatkowe oprogramowanie CAROLA-EDI, działające na standardowej platformie PC Microsoft Windows®, może być wykorzystane jako niezależna opcja do kontrolowania i zmiany programów robota. Sterowanie robotem spawalniczym nie powinny sprawiać nam większych trudności. Prosta obsługa robota spawalniczego Cloos to największy atut sprzętu. Dowiedz się więcej o ofercie i przejrzyj nasz katalog, aby poznać pełną specyfikację robotów do spawania.


  Wróć do: robotyzacja
  Zobacz także: pozycjonowanie robota, pozycjonowanie detalu, stanowiska kompaktowe, roboty w kabinach, sensory

  Tytuł projektu: „Wdrożenie znacząco ulepszonego produktu "Wielkogabarytowe zrobotyzowane stanowiska spawalnicze programowane w trybie off-line" przez spółkę CLOOS-POLSKA sp. z o.o..”

  Cel projektu: Głównym celem projektu było wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacji produktowej poprzez wprowadzenie na rynek znaczące ulepszenie oferowanych uprzednio towarów w odniesieniu do ich charakterystyk technicznych i funkcjonalnych. Działania inwestycyjne objęte niniejszym projektem umożliwiły rozpoczęcie produkcji wielkogabarytowego zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego, którego odkształcenia na ramieniu robota będzie wahało się w zakresie +/- 0,3mm.

  Całkowita wartość Projektu: 492 000,00 zł
  Wartość dofinansowania: 300 000,00 zł

  Tytuł Projektu: Produkcja przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanych do robotów spawalniczych.

  Cel projektu: Celem projektu będzie wdrożenie innowacji produktowej – przyrządów spawalniczych indywidualnie projektowanymi do robotów spawalniczych. Przyrządy będą sprzedawane wraz z robotami.
  Zakresem rzeczowym przedsięwzięcia jest zakup nowego środka trwałego w postaci frezarki 3-osiowej

  Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 zł
  Wartość dofinansowania: 428 000,00 zł