Sprężyny talerzowe (DS) LESJOFORS - 365_1.jpg
Sprężyny talerzowe (DS) LESJOFORS - 365_1.jpg

Sprężyny talerzowe (DS) LESJOFORS

Sprężyny talerzowe do obciążeń statycznych i dynamicznych Sprężyny talerzowe są przeznaczone szczególnie do użytku w zastosowaniach, gdzie przy niewielkiej ilości miejsca konieczne jest przenoszenie dużych obciążeń. Łączenie sprężyn w różny sposób pozwala uzyskiwać różne siły i charakterystyki. Patrz rysunki po drugiej stronie. Specjalny kształt i wysoka jakość sprzedawanych przez nas sprężyn talerzowych powodują, że podczas ściskania ich średnica wewnętrzna nie zmienia się. Skutkiem tego jest bardzo małe tarcie, niewielkie zużycie i znacznie dłuższa trwałość. Zalety związane z tym rozwiązaniem wykraczają poza wymagania norm SMS 2313 oraz DIN 2093. Sprężyny talerzowe zostały podzielone na trzy grupy:

 • Grupa 1: Sprężyny o grubości (t) < 1,25 mm — niefazowane od strony średnicy wewnętrznej ani zewnętrznej.
  Grupa 2: Sprężyny o grubości (t) od 1,25 mm do 6.0 mm – fazowane od strony średnicy wewnętrznej i zewnętrznej.
  Grupa 3: Sprężyny o grubości (t) > 6.0 mm – fazowane z każdej strony. Dodatkowo wszystkie powierzchnie styku są szlifowane na płasko.
  Sprężyny talerzowe do obciążeń statycznych.
  Jesteśmy w stanie wyprodukować sprężyny talerzowe o uproszczonej budowie z materiałów o różnej jakości. Sprężyny talerzowe są przeznaczone do obciążeń statycznych, np. jako podkładki dociskowe we wzmocnieniach połączeń gwintowanych.
  Wymiary niestandardowe
  Na życzenie wytwarzamy również sprężyny talerzowe o niestandardowych wymiarach zarówno z materiałów standardowych, jak i specjalnych, np. ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej oraz materiałów żaroodpornych o różnej jakości.
  Opakowania
  Sprężyny talerzowe są sprzedawane tylko w opakowaniach pokazanych poniżej. Nie odnosi się to do modeli DS Niskie siły ani DS-S.
  ≤ 28 x 14,2 x 1,5 = 200 sztuk
  ≥ 31,5 x 16,3 x 1,25 = 100 sztuk
  ≥ 40 x 14,3 x 1,25 = Osobno